scroll

Hotel

Powiew historii

Jamrozowa Polana jako teren administracyjnie należała do wsi Hordis Tal, powstałej jako kolonia w połowie XIX w. Mieszkańcy tego miejsca utrzymywali się głównie z pracy w kamieniołomie i wapienniku, uprawy roli oraz hodowli zwierząt. Na przełomie XIX i XX wieku działała tu gospoda "Przy Zielonym Lesie", usytuowana przy szlaku turystycznym wiodącym ze Zdroju do zamku Homole i dawnej kwatery króla Prus Fryderyka Wilhelma II, który obserwował manewry swoich wojsk w 1776 r. opodal zamku.

W okresie międzywojennym na terenie Polany istniał tor saneczkowy, bobslejowy oraz skocznia narciarska. Na początku lat pięćdziesiątych XX w. na Polanie od strony miasta została już tylko jedna zagroda zamieszkana przez Antoniego Jamroza, od którego w późniejszych latach przyjęła się nazwa Jamrozowa Polana. W końcu lat osiemdziesiątych XX w. na Jamrozowej Polanie zbudowano duży, dobrze wyposażony ośrodek narciarstwa klasycznego, biathlonu oraz urządzenia sportowe z zapleczem hotelowo-treningowym.

 

W dawnym Bad Reinerz w latach 1865-1945 działało aż 5 browarów, z których 3 mieściły się
w rynku, m.in. w najstarszym budynku miasta - przy obecnej ul. Słowackiego, oraz w dzisiejszej siedzibie Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich. Były to niewielkie rodzinne browary, których piwo cieszyło się uznaniem mieszkańców i kuracjuszy. Dziś Browar Jamrozowa Polana podtrzymuje piwowarskie tradycje Dusznik-Zdroju, oferując piwoszom aż 4 gatunki złocistego trunku, warzone tradycyjną metodą, jak również piwa warzone okolicznościowo.

Telefon
recepcja
Rezerwuj
Rezerwuj
Dojazd
Dojazd
Rezerwuj
Galeria