scroll

Browar

Karczma Piwna

W naszym Browarze z pasją i zaangażowaniem tworzymy aż 4 gatunki piwa. Wszystkie są niefiltrowane i niepasteryzowane. Powstają zgodnie z tradycyjną metodą warzenia, tylko z czterech składników: woda źródlana, słód jęczmienny, chmiel i drożdże. Ich nazwy zainspirowane zostały geografią i tradycjami Dusznik-Zdroju:

- Orlickie Złote, ekstrakt 10.5% wag. Lekki, klasyczny  lager, o złocistej barwie. Warzony ze słodu pilzneńskiego i szlachetnego chmielu aromatycznego. Czyste w smaku z korzenno-ziołową goryczką.

- Pszeniczny skarb Jamroza, ekstrakt 12.5% wag. Jasne piwo górnej fermentacji warzone z udziałem słodu pszenicznego. Piękny, naturalnie mętny słomkowy odcień i delikatny smak to charakterystyczne cechy tego piwa.

- Muflon ciemny, ekstrakt 12,5% wag. Zainspirowane czeskimi piwami polotmavymi. Powstałe ze słodu pilzneńskiego, słodów karmelowych i palonych. Szlachetna goryczka pochodzi od czeskich chmieli. Delikatnie karmelowy lager o zrównoważonym charakterze.

- Kaliber 5.6, ekstrakt 12.5% wag. Dodatek słodu karmelowego nadaje piwu treści i smaku. W ślad za nim podąża solidna dawka goryczy pochodzącej od szlachetnego chmielu. Bursztynowy Lager o mocnym charakterze. Jego nazwa nawiązuje do karabinku biathlonowego. 

Delektując się piwem, warto przyjrzeć się kadzi zaciernej oraz posłuchać opowieści piwowara o tym, jak powstaje chmielowy trunek i jak to niegdyś w dusznickich browarach bywało. 

 

Kominek i aromatyczny grzaniec, do tego odpowiednio dobrane słone i pikantne przekąski – czegóż chcieć więcej w zimowy wieczór? A kiedy latem z nieba leje się żar, nic nie daje lepszej ochłody niż kufel zimnego piwa wypity w cieniu chmielowego ogródka.


Karczma Piwna to doskonałe miejsce nie tylko by spotkać się i porozmawiać przy piwie, ale również by świętować: imprezy zamknięte do 60 osób, biesiady czy przyjęcia o mniej formalnym charakterze – w karczmie nabiorą niepowtarzalnego charakteru. 

Imprezy

Impreza pod chmurką? Chata grillowa pomieści nawet 250 osób i da pełen wachlarz możliwości w zakresie organizacji spotkania o różnym charakterze.

Imprezy okolicznościowe, dla firm - zobacz więcej

Orlickie Złote

W sprzedaży mamy także 5l antałki z każdym rodzajem naszego trunku. Dostępne po wcześniejszym zamówieniu

Piwo z nosidełkiem

W naszej ofercie figuruje dystyngowane, drewniane nosidełko. Znakomity wybór na prezent

Telefon
recepcja
Rezerwuj
Rezerwuj
Dojazd
Dojazd
Rezerwuj
Galeria